Szafa przesuwna – wybieramy

Urządzając sypialnię warto pamiętać o jeszcze jednej, niezwykle ważnej kwestii poza doborem idealnego łóżka – szafie. Czy jednak warto inwestować w szafę, a jeśli tak, to jaką czy może jednak zaaranżować garderobę? Sprawdźmy.

Szafa czy garderoba – oto jest pytanie

Oczywiście jeśli metraż na to pozwala garderoba jest doskonałym rozwiązaniem. Pozwala się dobrze zorganizować i mieści wszystkie nawet najmniejsze drobiazgi. Łatwiej jest też utrzymać porządek. Bardzo często jednak metraż na to nie pozwala i trzeba kombinować.

Rodzaje szaf a dostępna przestrzeń

Im mniejsza przestrzeń, tym jest to trudniejsze, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Jest mnóstwo sposobów na organizację małej przestrzeni, tak samo jak na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli szaf. Jednym z nich jest szafa wolnostojąca. Będzie to świetny wybór, gdy w pomieszczeniu nie ma wnęki. Doskonale sprawdzi się w wielu pomieszczeniach, ponieważ występuje w wielu rozmiarach a możliwości jej usytuowania jest tak samo wiele. Może być również wykonana na wymiar. Wszystko zależy od potrzeb. Wymagać będzie jedynie przykręcenia do ściany. Szafa do zabudowy z kolei nie zajmuje miejsca. Idealnie wpasowuje się w dostępną wnękę, co pozwala na zaaranżowanie przestrzeni w dowolny sposób. Innym rozwiązaniem jest szafa narożna. Umożliwia wykorzystanie narożnika pomieszczenia, co maksymalnie pozwala na wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jest może nieco mniej praktyczna od klasycznych szaf, ale za to jest bardzo głęboka i pojemna. Żeby maksymalnie wykorzystać ten mebel oprócz myślenia o dostępnej pod niego przestrzeni warto również pomyśleć w jaki sposób zaaranżować drzwi owej szafy. Jednym z takich rozwiązań są na przykład szafy przesuwne w sypialniach. W pomieszczeniach w których jest taka możliwość warto zdecydować się na taki zabieg z kilku powodów. Jednym z nich jest możliwość zamontowania lustra na drzwiach, co jest niezwykle praktyczne. Po drugie przesuwne drzwi dzięki swojemu mechanizmowi nie zajmują tak dużo miejsca i o wiele łatwiej się nimi operuje. Szafa przesuwna w sypialni może być również ozdobiona fototapetą, co doda nieco ekstrawagancji do wnętrza.

About Stylista przez duże S