pled z wełny

Pled z wełny – jak o niego dbać, by cieszyć się nim jak najdłużej?

W chłodne jesienne, a nawet letnie deszczowe dni, najchętniej zakopalibyśmy się pod jakimś grubym kocem. Funkcję ciepłego koca może pełnić pled, najlepiej wykonany z wełny. Obecnie w sprzedaży jest duży wybór tych tekstylnych wyrobów. Wymagają one jednak szczególnej pielęgnacji. 

Co wpływa na wyjątkowość pledów z wełny?

Mówi się, że prawdziwa wysokiej jakości wełna jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Ma ona jednocześnie bardzo dobry wpływ na zdrowie. Materiał ten oddycha, dzięki czemu zapewnia odpowiednią regulację temperatury. Nierzadko działa leczniczo na wszelkiego typu schorzenia i bóle mięśniowe. Wypowiadając się o zaletach wełny i tym samym tworzonych z niej pledów, nie można pominąć ich atrakcyjnego wyglądu. Trudno więc dziwić się temu, że aktualnie pled z wełny jest dodatkiem cieszącym się tak dużym zainteresowaniem. Najmodniejsze wzory można znaleźć tu: https://www.moyha.com/pled-szlachetna-welna-szary

Jak dbać o pled z wełny?

Pledy z wełny charakteryzują się wysoką wytrzymałością. To też jeden z powodów, dla których wiele osób decyduje się na ten wybór. Jednak ich stan zależy w głównej mierze od sposobu pielęgnowania. Chcąc wydłużyć użyteczność pledu do maksimum, trzeba dostosować się do zaleceń producenta. Wełna w tej postaci wymaga przede wszystkim regularnego wietrzenia, co ma wpływ nie tylko na samo odświeżenie, ale również regenerację włókna. Nie oznacza to jednak, że w ten sposób można wyeliminować konieczność regularnego czyszczenia. Zaleca się w tym przypadku czyszczenie chemiczne na sucho. W wodzie najlepiej zaś prać ręcznie, w temperaturze nie wyższej niż 30 stopni Celsjusza. Ważne jest, tylko aby stosować przy tym, środki piorące przeznaczone do pielęgnacji wełny. Koc ten musi być suszony na płasko w pozycji rozłożonej. Dzięki temu się nie rozciągnie. 

Jak wykorzystać pled wełniany w aranżacji sypialni?

Pled wełniany można ułożyć na łóżku na różne sposoby. Czasem wystarczy nieporadnie rzucić go na łóżko, dodać kilka poduszek, aby uzyskać ciekawy efekt. Można jednak zrobić to też w bardziej estetyczny sposób, idealnie rozciągając pled na całej powierzchni łóżka. Istnieje również możliwość złożenia go, celem uzyskania pledu mniejszego formatu. Kombinacji jest wiele, a wybór ostateczny powinien być uzależniony od charakteru wnętrza oraz indywidualnych upodobań jego właściciela. 

 

Ładny pled wełniany, odpowiednio pielęgnowany, będzie efektownie dekorował łóżko i całą sypialnię. Do tego służył przez długie miesiące, a nawet lata. Warto więc wybrać pled wykonany z wełny dobrego gatunku, aby móc wykorzystać go w aranżacji swojej sypialni w sposób, jaki się lubi najbardziej. 

About Stylista przez duże S