Pokój młodzieżowy to nie lada wyzwanie

Pokój młodzieżowy to nie lada wyzwanie

Urządzenie pokoju dla nastolatka to prawdziwe wyzwanie dla rodziców.  Przestrzeń młodego człowieka jest zazwyczaj ucieleśnieniem chaosu. Znajdują się tam ubrania, książki, zeszyty, płyty, zabawki, pamiątki i przedmioty związane z zainteresowaniami. Trudno to wszystko ogarnąć i uporządkować. Dlatego tak ważne są odpowiednie meble. Żeby nastolatek odnalazł się w tym chaosie warto skorzystać z gotowego rozwiązania i kupić typowy regał młodzieżowy. Ten funkcjonalny mebel z pewnością uratuje sytuację. 

 

Półki to podstawa

 

Regał nowoczesny to płytki, ale bardzo funkcjonalny mebel, który ma przede wszystkim półki – mnóstwo półek. Do tej serii mebli zalicza się tzw. regał schodkowy. Duża liczba półek umożliwi ustawienie na nich książek, płyt, zdjęć i pamiątek oraz mnóstwa innych drobiazgów, które dla nastolatka są bezcenne. Elegancki i lekki regał schodkowy do pokoju może być nawet ozdobą, gdyż ciekawa aranżacja umożliwi spójną kompozycję z resztą pomieszczenia. Kto wie, może dzięki temu młody człowiek sam zacznie dbać o porządek, a regał schodkowy stanie się dla niego swoistym dziełem sztuki, na którym może ustawiać wszystko według swojego planu i koncepcji? Podobne rozwiązanie ma regał kwadrat z wkomponowanymi w niego półkami. Praktycyzm i estetyka to doskonałe połączenie. 

 

Szafki i szuflady, czyli okiełznany nieporządek

 

Półki to zbyt mało, by zadowolić młodego człowieka. Regał młodzieżowy musi mieć szafki z drzwiczkami. Część z nich warto przeznaczyć na odzież, szczególnie tę, którą trzeba powiesić, zaś inne oddać we władanie nastolatka. Z pewnością ukryje tam mnóstwo swoich skarbów, które przy okazji nie będą zagracały pokoju. Zamknięte drzwiczki sprawią  zaś, że nikt nie zobaczy panującego w środku bałaganu.

Oprócz szafek bardzo przydatne będą także szuflady, które znajdują się w nowoczesnych regałach. Pomogą one zorganizować miejsca na ubrania i rzeczy osobiste. Żeby ułatwić dostęp do konkretnych elementów, można w szufladach umieścić praktyczne przegródki. Dzięki temu nie zgubią się nawet najdrobniejsze rzeczy. Meble łączący półki, szuflady i szafki sprawdzi się zresztą także jako regał do sypialni. Możliwość wydzielenia miejsca na wszystko: od ubrań i rzeczy osobistych, poprzez drobiazgi i cenne rzeczy, aż po książki i bibeloty, jest bardzo funkcjonalne i będzie idealnie wyglądać  w każdej przestrzeni.  

 

Jak wybrać meble do pokoju młodzieżowego?

 

Regał nowoczesny, czy klasyczna meblościanka? Pewnie niejeden rodzic ma ten dylemat. Przy wyborze mebli dla nastolatka zawsze warto brać pod uwagę jego oczekiwania. Regał schodkowy, czy regał kwadratowy na pewno wpiszą się w młodzieżowy trend do minimalizmu – chyba, że mamy do czynienia z nastolatką, która uwielbia styl glamour, wówczas na pewno nie będzie zachwycona. Meble można dobrać w zależności od wielkości sypialni. W mniejszym pokoju sprawdzi się regał 40 lub regał 60. Do większego pokoju lepiej dać regał 80 albo regał 100. Większa powierzchnia to jednocześnie więcej miejsca na przechowywanie. W przypadku młodych ludzi jest to jeden z kluczowych elementów, które biorą pod uwagę. 

Jeżeli chodzi o kolorystykę regału, najlepiej dobrać ją pod kątem tych mebli, które już znajdują się w pokoju, by zachować spójność i harmonię. Nikt nie jest tak wrażliwy na niepasujące elementy, jak nastolatki. W większych pomieszczeniach można zastosować pewien wybieg, a mianowicie zestawić obok siebie kilka regałów. Stworzą one praktyczną i dekoracyjną meblościankę. Regał kwadratowy z otwartymi półkami, a obok regał schodkowy, w którym znajdą się zarówno półki, jak i zamknięte szafki będzie niebanalnym i funkcjonalnym zestawieniem. Tak zabudowana ściana z pewnością przyciągnie wzrok i umożliwi zagospodarowanie przestrzeni. 

 

About Stylista przez duże S