Jakie hokery do jadalni wybrać?

Coraz więcej osób aranżując wnętrza, poszukuje nowoczesnych i nietuzinkowych rozwiązań. Jednym z nich jest montaż hokerów w jadalni. Co ciekawe są one coraz częściej wybieraną alternatywą wobec tradycyjnych krzeseł. Czym są hokery i jakie hokery do jadalni wybrać? 

Hokery – czym są?

Hokery są wysokimi krzesłami barowymi. Okazuje się, że świetnie sprawdzają się również w nowoczesnych jadalniach. Wysoka konstrukcja sprawia niestety, że nie każdy może pozwolić sobie na taki hoker – w przypadku niskich blatów i stołów, takie krzesła barowe będą po prostu niepraktyczne. Z tego względu, jeśli chcemy zamontować hokery do jadalni, musi o takim rozwiązaniu pomyśleć już w trakcie projektowania jadalni lub całej kuchni.  Krzesła tego typu sprawdzają się szczególnie przy tzw. wyspach. 

Hokery – z oparciem czy bez?

Bardzo często panuje przekonanie, że hokery nie są wygodne z uwagi na brak oparcia. Nic bardziej mylnego. Wiele sklepów oferuje hokery z wygodnymi oparciami.  Jeśli zależy nam na wygodzie, lepsze będą hokery z oparciami. Co więcej, spotkamy wiele modeli również z podłokietnikami, które zapewnią naszym gościom najwyższy komfort. 

Hokery – jak je dobrać do stylu wnętrza?

Oferowane w sklepach meblowych hokery do jadalni różnią się od siebie konstrukcją czy materiałami. Na rynku mimo różnorodności możemy wyróżnić hokery metalowe, drewniane oraz te wykonane z tworzywa sztucznego. 

Hokery drewniane są połączeniem nowoczesności i szyku, a całe wrażenie może jeszcze wzmocnić skórzane lub tapicerowane siedzisko. Hokery tego typu cechują się trwałością oraz wygodą. 

Metalowe hokery doskonale sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach. Mogą zarówno przełamywać styl jadalni, jak i go dopełniać tworząc tym samym spójną całość. Minusem jednak jest ograniczony komfort, co wymaga zakupu dodatkowych poduszek pod siedziska.

Hokery do jadalni wykonane z tworzywa sztucznego posiadają lekką konstrukcję i nie wymagają szczególnego czyszczenia. Niestety nie są tak trwałe, jak te wykonane z drewna oraz metalu, dlatego nie są zalecane osobom, które szukają hokerów do codziennego użytku.

 

About Stylista Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *