Jakie hokery do jadalni wybrać?

Jakie hokery do jadalni wybrać?

Coraz więcej osób aranżując wnętrza, poszukuje nowoczesnych i nietuzinkowych rozwiązań. Jednym z nich jest montaż hokerów w jadalni. Co ciekawe są one coraz częściej wybieraną alternatywą wobec tradycyjnych krzeseł. Czym są hokery i jakie hokery do jadalni wybrać? 

Hokery – czym są?

Hokery są wysokimi krzesłami barowymi. Okazuje się, że świetnie sprawdzają się również w nowoczesnych jadalniach. Wysoka konstrukcja sprawia niestety, że nie każdy może pozwolić sobie na taki hoker – w przypadku niskich blatów i stołów, takie krzesła barowe będą po prostu niepraktyczne. Z tego względu, jeśli chcemy zamontować hokery do jadalni, musi o takim rozwiązaniu pomyśleć już w trakcie projektowania jadalni lub całej kuchni.  Krzesła tego typu sprawdzają się szczególnie przy tzw. wyspach. 

Hokery – z oparciem czy bez?

Bardzo często panuje przekonanie, że hokery nie są wygodne z uwagi na brak oparcia. Nic bardziej mylnego. Wiele sklepów oferuje hokery z wygodnymi oparciami.  Jeśli zależy nam na wygodzie, lepsze będą hokery z oparciami. Co więcej, spotkamy wiele modeli również z podłokietnikami, które zapewnią naszym gościom najwyższy komfort. 

Hokery – jak je dobrać do stylu wnętrza?

Oferowane w sklepach meblowych hokery do jadalni różnią się od siebie konstrukcją czy materiałami. Na rynku mimo różnorodności możemy wyróżnić hokery metalowe, drewniane oraz te wykonane z tworzywa sztucznego. 

Hokery drewniane są połączeniem nowoczesności i szyku, a całe wrażenie może jeszcze wzmocnić skórzane lub tapicerowane siedzisko. Hokery tego typu cechują się trwałością oraz wygodą. 

Metalowe hokery doskonale sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach. Mogą zarówno przełamywać styl jadalni, jak i go dopełniać tworząc tym samym spójną całość. Minusem jednak jest ograniczony komfort, co wymaga zakupu dodatkowych poduszek pod siedziska.

Hokery do jadalni wykonane z tworzywa sztucznego posiadają lekką konstrukcję i nie wymagają szczególnego czyszczenia. Niestety nie są tak trwałe, jak te wykonane z drewna oraz metalu, dlatego nie są zalecane osobom, które szukają hokerów do codziennego użytku.

 

About Stylista przez duże S