Przestrzenna szafa uchylna

Szafy uchylne towarzyszom praktycznie każdemu mniejszemu lub większemu domostwu. Możemy je znaleźć w kuchniach, łazienkach, sypialniach i innych pomieszczeniach. Wynika to z ich niezwykłej uniwersalności oraz potencjałowi do różnego rodzaju adaptacji. Z punktu widzenia producenta – wystarczy zmienić tylko trochę wygląd, kolor lub wielkość i oto szafa, która dotąd była modelem do łazienki, staje się idealna do kuchni i na odwrót. Nic dziwnego, że tego typu meble są chętnie produkowane i kupowane.

Kiedy wybrać ten model szafy?

Przede wszystkim, jeżeli mamy w danym pomieszczeniu więcej miejsca. Alternatywne rozwiązanie, jakim jest szafa przesuwana – zwykle wymaga mniej przestrzeni, ponieważ nie jest ona potrzebna do otwarcia tego mebla.

Należy jednak zwrócić uwagę, że szafy typu uchylnego są bardziej klasyczne, niż te przesuwane. Dlatego, szczególnie, jeżeli planujesz zaprojektować pokój w tym stylu, to właśnie to rozwiązanie będzie optymalne. Oczywiście, nie jest to jakaś sztywna reguła, ale wskazówka, na którą warto zwrócić uwagę. Jest to również kwestia indywidualnych preferencji każdego człowieka. W końcu niezależnie od wszelkich porad – to właśnie osoba, która kupi dany rodzaj szafy, będzie z nią przebywał na co dzień, dlatego warto wybrać tak, żeby czuć się w danej przestrzeni, jak najlepiej.

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę?

Odpowiednia ilość przestrzeni, rodzaj szafy, wygląd i styl są bardzo ważne. Nie można jednak zapomnieć o tym, żeby tego typu mebel był wystarczająco duży, tak aby pomieścić wszystkie rzeczy, które chcemy schować w szafie. Oprócz tego, należy pamiętać o odpowiednim ułożeniu półek wewnątrz samej szafy. Nawet najpiękniejsza szafa, która idealnie wkomponowuje się w daną przestrzeń i ma odpowiednie rozmiary, nie spełni swojej roli, jeżeli wewnętrzny układ półek będzie nieoptymalny. W zależności od potrzeb powinno ich być więcej, mniej lub można się ich całkowicie pozbyć. Współcześnie w praktycznie każdym modelu półki można bez problemu zdemontować.

About Stylista przez duże S