Stolik w sypialni – ozdoba czy element praktyczny

Stolik nocny to dość niepozorny element wystroju. Jego posiadanie koło łóżka wiele jednak zmienia. Dobierając taki stolik warto zwrócić uwagę na kilka drobiazgów.

Funkcja

W asortymencie sklepowym znajdziecie wiele kształtów, materiałów i funkcjonalności szafek czy stolików nocnych. Będą większe, mniejsze, prostsze i takie z kilkoma półkami czy szufladami. W zależności od tego ile zwykle elementów znajduje się w pobliżu łóżka, taki właśnie powinno się tam zmieścić. Warto również zwrócić uwagę na styl, w jakim urządzone jest wnętrze. Stolik nocny czy szafka nocna są co prawda mało narażone na ocenę, ale miło, jeśli pasowałyby do całościowej wizji, kolorów i materiałów użytych we wnętrzu. Ten dodatek wybieramy bardzo często na równi z łóżkiem. Przy zakupie łóżka dobrze jest się rozejrzeć – może do owego modelu uda się dobrać pasujące stoliki czy szafki nocne. Pamiętajmy jednak, że ich głębokość nie powinna przekraczać 60 cm i że blat szafki powinien być usytuowany na poziomie odpowiadającym wysokości łóżka.

Ustawienie

Przyzwyczajenie skieruje nas do zakupu dwóch szafek/stolików – po jednym po każdej stronie łóżka. Co jednak w przypadku, kiedy łóżko dostawione być musi do ściany i nie ma na to miejsca?
Jest kilka rozwiązań. Po pierwsze wiszące półki, które mogą zastąpić miejsce na podstawowe elementy, jak na przykład: szklanka z wodą, okulary czy książka. Innym rozwiązaniem są szafki wiszące lub takie montowane nad wezgłowiem łóżka. Nie są to rozwiązania najwygodniejsze, jednak jeśli pasują do całości, a korzystanie z nich będzie wygodne – warto podjąć takie kroki.

About Stylista przez duże S