O stelażu ciąg dalszy

W poprzednim wpisie rozpoczęliśmy temat wyboru idealnego stelażą do łóżka. Już wtedy pisaliśmy, że powinien to być wybór przemyślany, bo od niego w dużej mierze zależy żywotność materaca. Co jeszcze powinniście wiedzieć, aby mieć 100% pewności, że nie tylko materac jest istotny podczas zakupu łóżka? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym wpisie.

Najpierw wybierz materac, potem stelaż

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jaki stelaż będzie idealnym rozwiązaniem do Twojej sypialni, skup się w pierwszej kolejności na odpowiednim materacu. Okazuje się bowiem, że zupełnie inny będzie pasował w momencie, kiedy wybierzesz materac sprężynowy 160×200, a zupełnie inny, jeśli postawisz na materac lateksowy tej samej wielkości.

Pamiętaj, producenci tego rodzaju asortymentu zalecają, aby do wszelkich materacy elastycznych (kieszeniowe, wysokoelastyczne itp.) wybierać stelaże, które posiadają giętkie listwy.

Jeśli jednak chcesz kupić materac twardy, posiadający twarde przekładki lub sprężyny kieszeniowe, które mają średnicę 5,5 cm, wybierz stelaż, którego listwy będą leżały w odstępach ok. 8 cm. Pozostałe rodzaje materacy będą spisywać się idealnie na stelażach, których listy będą leżały znacznie gęściej, tj. co 3, 4 cm.

Pamiętaj, że zarówno wybór materaca, jak i stelaża powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji każdego z nas. Owszem, możesz kierować się tym, co mówią znajomi, jednak ci nigdy nie powinni podejmować za Ciebie decyzji. W końcu to Ty będziesz spał na produkcie, który wybierzesz.

About Stylista przez duże S