Urządzanie jadalni w kilku krokach

Jadalnia – miejsce niezwykłe, ponieważ w każdym domu mimo swojej stałej funkcji wygląda inaczej. Co jednak czyni jadalnię idealną?

Odpowiedni stół

Jeśli mamy do dyspozycji dużo miejsca warto sobie pozwolić na odpowiednio długi i szeroki stół, który pomieści wszystkich gości (warto tu myśleć o okazjach bardziej rodzinnych). Kiedy jednak chcemy zaoszczędzić miejsca, a jednak są w momenty, w których większy stół jest potrzebny jest na to idealne rozwiązanie – stoły rozkładane. Obecnie stylistyka stołów pozwala na takie jego wykonanie, by połączenie pozwalające na jego rozłożenie było wręcz niewidoczne.

Wygodne krzesła

Stół to jedno, a wygodne przy nim siedzenie to drugie. Krzeseł na rynku jest całe mnóstwo. Warto jednak pamiętać o tym, że wygodne, miękkie – najlepiej tapicerowane krzesło, sprawdzi się idealnie. Są również w kuchnie z barem, przy których odbywa się biesiadowanie, jednak w miarę możliwości warto zaaranżować taką przestrzeń, która w naszej głowie będzie przeznaczona na wspólne spędzanie czasu i celebrowanie posiłków. Może się to wydawać błahe, ale jest niezwykle istotne.

Odpowiednie oświetlenie

Warto zadbać również o to, by nad stołem znajdowało się źródło ciepłego światła. Taka lampa nad stołem w pewien sposób również wydzieli przestrzeń i wskaże, że jest to osobne miejsce w domu. Można pomyśleć o regulowanym źródle światła, jednak to już mocno zależy od możliwości i preferencji domowników. Sama obecność lampy nad stołem to coś, o czym warto pamiętać podczas projektowania przestrzeni.

About Stylista przez duże S