Brodzik i kabina – montaż

Brodzik i kabina – montaż

Nie taki diabeł straszny, jak go malują

Każdy, kto choć raz urządzał łazienkę, doskonale zdaje sobie sprawę z mnogości decyzji, jakie należy podjąć już na etapie projektowania tego pomieszczenia. Samo umiejscowienie brodzika ustala się w momencie projektowania całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dopiero po tym fakcie możesz kupić kabinę i brodzik. Najważniejszym jest, że jeżeli nie posiadasz przysłowiowych dwóch lewych rąk, jesteś w stanie samodzielnie podłączyć całe to ustrojstwo. Dziś podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Syfon – od czegoś trzeba zacząć

Podłączenie syfonu może wielu osobom wydawać się niezwykle trudne. Nic bardziej mylnego. Wystarczy odrobina pomyślunku, trochę teorii i bez problemu podłączysz nie tylko syfon, ale i całą kabinę prysznicową. W pierwszej kolejności ustal średnicę rury kanalizacyjnej, Od tego zależeć będzie jak długie będzie podejście kanalizacyjne – 3 m przy średnicy 50 mm i 5 m przy średnicy 70 mm. Rurę układasz bezpośrednio na podłodze lub w specjalnie wyżłobionej bruździe. Pamiętaj o spadku, który musi wynieść co najmniej 2%.


Podejście do brodzika – co powinniśmy wiedzieć?

Pamiętajmy, że odpowiednie ułożenie syfonu, który ma jeszcze swoją wysokość (minimum 8-9 cm) generuje nam wysokość brodzika. Jeżeli zatem chcemy mieć ten element jak najniżej, musimy tak ułożyć całą instalację, aby samo podejście było jak najniżej. Do brodzików najczęściej stosuje się syfony z tworzywa sztucznego, które pokryte są klapką osłaniającą odpływ. Aby dobrze dopasować syfon, musisz dowiedzieć się od robotników, jak została położona instalacja kanalizacyjna, jak również wybrać głębokość brodzika, który będziesz montował w swojej łazience.

Jak uszczelnić brodzik?

Kiedy wszystkie elementy (syfon i brodzik) będą już zmontowane, przychodzi czas na uszczelnienie brodzika. Jest to bardzo ważne, bowiem nikt z nas nie chce przy każdej kąpieli przeżywać powodzi. Najczęściej stosowanym sposobem jest ułożenie hydroizolacji z folii w płynie. Dodatkowo do kabiny należy zastosować uszczelki, które zawsze dodawane są do każdego zestawu. Można również newralgiczne miejsca potraktować silikonem sanitarnym.

About Stylista przez duże S