Brodzik i kabina – montaż

Nie taki diabeł straszny, jak go malują

Każdy, kto choć raz urządzał łazienkę, doskonale zdaje sobie sprawę z mnogości decyzji, jakie należy podjąć już na etapie projektowania tego pomieszczenia. Samo umiejscowienie brodzika ustala się w momencie projektowania całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dopiero po tym fakcie możesz kupić kabinę i brodzik. Najważniejszym jest, że jeżeli nie posiadasz przysłowiowych dwóch lewych rąk, jesteś w stanie samodzielnie podłączyć całe to ustrojstwo. Dziś podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Syfon – od czegoś trzeba zacząć

Podłączenie syfonu może wielu osobom wydawać się niezwykle trudne. Nic bardziej mylnego. Wystarczy odrobina pomyślunku, trochę teorii i bez problemu podłączysz nie tylko syfon, ale i całą kabinę prysznicową. W pierwszej kolejności ustal średnicę rury kanalizacyjnej, Od tego zależeć będzie jak długie będzie podejście kanalizacyjne – 3 m przy średnicy 50 mm i 5 m przy średnicy 70 mm. Rurę układasz bezpośrednio na podłodze lub w specjalnie wyżłobionej bruździe. Pamiętaj o spadku, który musi wynieść co najmniej 2%.


Podejście do brodzika – co powinniśmy wiedzieć?

Pamiętajmy, że odpowiednie ułożenie syfonu, który ma jeszcze swoją wysokość (minimum 8-9 cm) generuje nam wysokość brodzika. Jeżeli zatem chcemy mieć ten element jak najniżej, musimy tak ułożyć całą instalację, aby samo podejście było jak najniżej. Do brodzików najczęściej stosuje się syfony z tworzywa sztucznego, które pokryte są klapką osłaniającą odpływ. Aby dobrze dopasować syfon, musisz dowiedzieć się od robotników, jak została położona instalacja kanalizacyjna, jak również wybrać głębokość brodzika, który będziesz montował w swojej łazience.

Jak uszczelnić brodzik?

Kiedy wszystkie elementy (syfon i brodzik) będą już zmontowane, przychodzi czas na uszczelnienie brodzika. Jest to bardzo ważne, bowiem nikt z nas nie chce przy każdej kąpieli przeżywać powodzi. Najczęściej stosowanym sposobem jest ułożenie hydroizolacji z folii w płynie. Dodatkowo do kabiny należy zastosować uszczelki, które zawsze dodawane są do każdego zestawu. Można również newralgiczne miejsca potraktować silikonem sanitarnym.

About Stylista Wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *