Dobrej jakości brodzik to podstawa

Dobrej jakości brodzik to podstawa

Łazienka – musisz urządzić ją dobrze

Wbrew pozorom i powszechnej opinii, łazienka jest w Waszym domu miejscem, w którym spędzacie bardzo dużo czasu. Nic zatem dziwnego, że powinna zostać urządzona w sposób, który zapewni Wam komfortowe warunki korzystania. Każda łazienka powinna być nie tylko elegancka, ale przede wszystkim funkcjonalna. Nic zatem dziwnego, że wybory, których będziecie musieli dokonać, spędzają Wam sen z powiek.

Remont łazienki? Wybieramy odpowiednie sprzęty

Ile razy w ciągu ostatnich pięciu lat przeprowadzałeś remont łazienki? Ani razu? No właśnie. Nie Ty jeden. Jak możesz się spodziewać – to pomieszczenie przez wielu nie jest remontowane przez wiele lat. Co to oznacza? Że sprzęty, których użyjesz w swojej nowej łazience nie mogą być tanie, bowiem zniszczyłyby się po roku lub dwóch od rozpoczęcia użytkowania.


Brodzik musi być dobrej jakości

Pamiętaj zatem, skoro decydujesz się na remont łazienki, nie tylko brodzik do kabiny prysznicowej, ale także inne sanitariaty i płytki powinny być jak najwyższej jakości. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że nie czeka Cię kolejny remont łazienki.

Dobrej jakości brodzik – co to znaczy?

Aby wybrać dobrej jakości brodzik, musisz skupić się na materiale, z którego został wykonany. Dopiero później postaraj się dobrać jego głębokość oraz rozmiar. A skoro o materiale mowa, to podpowiemy Ci, jakich brodzików możesz spodziewać się w sklepach. Najczęściej wybieranymi, choć nie można o nich powiedzieć, że są najtrwalsze, są brodziki akrylowe. Zdominowały one rynek nie dlatego, że są najwytrzymalsze, ale dlatego, że mają dobrą cenę. Bardziej wytrzymałym jest brodzik stalowy, który pokryty jest na zewnątrz emalią. Pamiętaj jednak, żeby nie szczędzić na grubości tego tworzywa. Dobrej jakości brodziki, to te pokryte co najmniej 3 mm warstwą emalii. Ostatnim modelem, który możesz spotkać jest brodzik konglomeratowy. Choć jego cena może niektórych zwalać z nóg, warto w niego zainwestować. Został bowiem stworzony z marmuru z domieszką tworzyw sztucznych, co sprawia, że jego wytrzymałość jest nie do zdarcia.

About Stylista przez duże S