Brodzik walk-in – idealny do nowoczesnej łazienki

Brodzik walk-in – idealny do nowoczesnej łazienki

Czasami jedno rozwiązanie potrafi znacznie odmienić ogólne wrażenie, jakie robi dana przestrzeń. Tak jest też w przypadku kabiny prysznicowej i brodzika walk-in. Ten element znakomicie wkomponowuje się w wystrój każdej łazienki. Doskonale sprawdza się w niewielkim pomieszczeniu, ale też w obszernym pokoju kąpielowym.

Czym jest brodzik prysznicowy walk-in?

Typowe brodziki do kabin prysznicowych osadzone są dużo wyżej od posadzki. Taka konstrukcja wymaga zachowania specjalnej ostrożności w trakcie wchodzenia i wychodzenia spod prysznica. Z kolei brodzik walk-in umożliwia dużo łatwiejsze korzystanie z kabiny. Jest on zamontowany niemal równo z poziomem podłogi.

Zastosowanie nowoczesnego brodzika

Brodzik prysznicowy, z którego łatwo może skorzystać osoba w każdym wieku, znajdzie zastosowanie zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i hotelowych. Jest to element pasujący do bardzo różnych przestrzeni i zapewniający dużą wygodę.

Brodzik walk-in i jego zalety

Dzięki temu, że brodzik walk-in posiada bardzo prostą budowę, świetnie wkomponowuje się we wnętrza o odmiennym klimacie. Nie potrzeba też mieć bardzo dużej łazienki, aby móc zamontować sobie taki płaski brodzik prysznicowy. Będzie on pasował zarówno do małych, jak i większych pomieszczeń. Ponadto można go łatwo utrzymać w czystości, gdyż nie posiada wymyślnych kształtów, a typowa kabina walk-in pozbawiona jest ruchomych elementów. Od reszty pomieszczenia oddziela ją tylko tafla szkła.

Montaż płaskiego brodzika

Chcąc mieć brodzik walk-in, powinieneś wiedzieć, że montuje się go bardzo podobnie do zwykłego brodzika. Większa różnica jest natomiast wtedy, gdy chcesz mieć prysznic zupełnie go pozbawiony. Wtedy musisz odpowiednio zamontować odpływ i wypoziomować posadzkę.

About Stylista przez duże S