Jakie zalety zapewnia odpływ liniowy do prysznica?

Jakie zalety zapewnia odpływ liniowy do prysznica?

Montaż odpływu liniowego zamiast tradycyjnego brodzika to rozwiązanie, które sprawdza się bez względu na rozmiary pomieszczenia łazienkowego. Jeśli tylko zostanie odpowiednio wykonany, zapewni Ci duży komfort. Przekonasz się, że kabina prysznicowa nie musi wcale posiadać barier architektonicznych, aby móc doskonale spełniać swoją rolę.

Jak wygląda brodzik podpłytkowy?

Aby zwiększyć funkcjonalność łazienki, możesz zrezygnować ze zwykłego brodzika, montowanego powyżej posadzki. Świetną alternatywą dla niego jest brodzik podpłytkowy, który posiada ruszt zamontowany równo z poziomem posadzki.

Odpływ liniowy – utrzymanie w czystości

Niektórzy zastanawiają się, czy taki brodzik łatwo jest utrzymać w czystości. Tak naprawdę jest to dużo prostsze niż w przypadku tradycyjnej kabiny prysznicowej, bowiem brud nie wnika w zakamarki, skąd trudno jest go wydobyć. Elementy znajdujące się pod posadzką, czyli cały odpływ liniowy, korytko i syfon, również można posprzątać.

Prysznic odpowiedni dla dzieci

Brodzik podpłytkowy, dzięki temu, że nie znajduje się nad podłogą, jest odpowiedni dla dzieci. Wysokie brodziki znacznie utrudniają korzystanie z kabiny prysznicowej przez najmłodszych, a także przez seniorów. Z odpływem liniowym nie ma tego problemu.

Różne rodzaje rusztów do brodzika

Dodatkową zaletę stanowi fakt, że jeśli wybierzesz odpływ liniowy, widoczny będzie tylko ruszt zamontowany w płytkach. Możesz wybrać jego rodzaj spośród wielu produktów. Jednymi z bardziej popularnych rozwiązań są ruszty wykonane ze stali nierdzewnej lub ze specjalnym oświetleniem LED. Od Ciebie zależy, czy chcesz, aby kratka odpływu była widoczna, czy wybierzesz model maskujący.

About Stylista przez duże S