Jak wybrać idealny stolik kawowy?

Mebel, który idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Niezwykle praktyczny, dopełniający wystroju element. Jak jednak wszystko, co znajduje się w mieszkaniu warto, by był to zakup przemyślany i dopasowany do stylu, w którym urządzone jest nasze mieszkanie.

Dopasowanie do wnętrza

To, jaki stolik finalnie znajdzie się we wnętrzu zależy od kilku czynników: tego w jakim stylu urządzone jest wnętrze, czy w owym wnętrzy znajdują się kolory i czy przestrzeń pozwala na coś większego czy raczej będzie to stolik mniejszych gabarytów. Nie ma nic złego w zabawie stylami i wpasowywaniu ciekawych form do wnętrza. Warto jednak pamiętać o tym, by na wnętrze patrzeć jako całość.

Odległość stolika od kanapy i jego wysokość

Zdaniem wielu źródeł idealny dystans od krawędzi kanapy/sofy do krawędzi stolika kawowego powinien wynosić 45 cm. Ta odległość jest kluczowa, by zachować komfort i mieć wszystko w zasięgu ręki.
Jeśli chodzi o wysokość, to uniwersalną poradą jest, aby była ona zbliżona do wysokości siedziska kanapy. W innym wypadku będzie on nie tylko niezbyt dobrze wyglądał, ale również nie będzie tak funkcjonalny jak powinien.

Kształt dopasowany do wnętrza, ale i domowników

Stolik kawowy, to nie tylko element wystroju czy miejsce przy którym domownicy i goście gromadzą się po obiedzie, by wypić dobrą kawę. To element, który pozostaje w domu niezmiennie i warto, by dobierając go zadbać nie tylko o jego wygląd (styl, rozmiar), ale i funkcjonalność. Jeśli na stoliku gromadzimy zwykle sporo przedmiotów może warto pomyśleć o takim z dodatkową półką. A przy dzieciach może warto zastanowić się nad kształtem bardziej owalnym?

About Stylista przez duże S