Kanapa łóżko, czyli dwa w jednym

W dzień służy do siedzenia, przyjmowania gości, nocą zmienia się zaś w wygodne łóżko. Taka powinna być właśnie idealna kanapa łóżko.

Podczas gdy ceny mieszkań, zwłaszcza w największych polskich miastach stale idą w górę, jesteśmy zmuszani do hamowania własnych zapędów i temperowania marzeń o dużym mieszkaniu. Mniejsza liczba pomieszczeń i powiększająca się rodzina. W końcu dochodzimy do przekonania, że w naszym mieszkaniu może nie starczyć miejsca na kanapę a dodatkowo jeszcze na łóżko. Jakie rozwiązanie okaże się wtedy najlepsze? Odpowiedź to kanapa łóżko.

Kanapa łóżko wcale nie musi być brzydka

Współczesne kanapy łóżka to jednak już nie mało atrakcyjnie wyglądające tapczany sprzed lat. Choć sama funkcja, a raczej dwie funkcje, jakie mają pełnić wymusza na projektantach kanap łóżek przede wszystkim dbanie o to by meble były użyteczne, to jednak na ogół nie zapominają oni także o ich wyglądzie. Współczesna kanapa łóżko, o ile nie jest meblem z najniższej półki, wcale nie musi być brzydka. Kanapa łóżko, nawet jeśli zawiera w sobie dodatkowo pojemnik na pościel wcale nie musi wyglądać ciężko i nieatrakcyjnie. Wystarczy przejrzeć tylko ofertę sklepów. Decydując się na droższe modele otrzymamy kanapę łóżko w niezłym obiciu kojarzącym się bardziej z lobby luksusowego hotelu niż ciasnym pokoikiem mieszkanka w bloku z wielkiej płyty.

Podstawa to mechanizm kanapy łóżka

Decydując się na zakup kanapy łóżka, której funkcja spania będzie wykorzystywana każdej nocy, warto szczególną uwagę zwrócić na jakość stelaża. Chodzi o wykonanie mechanizmu, który odpowiedzialny jest za składania oraz rozkładanie kanapy łóżka. Na tym elemencie nie wolno oszczędzać. Konstrukcja powinna otwierać się cicho i przy niezbyt dużym użyciu siły. Pamiętajmy, że czynność otwierania i zamykania kanapy łóżka będziemy wykonywać każdej doby przynajmniej dwukrotnie. Po co mamy rozpoczynać i kończyć dzień denerwując się na kanapę łóżko?

About Stylista przez duże S