Rodzaje materacy – zapoznaj się z nimi

Przyglądając się ofercie materacy, nie na darmo ma się wrażenie, że tych jest tyle, że nie sposób zapoznać się ze wszystkimi. Niestety, jeśli chcemy kupić łóżko z materacem, który będzie spełniał wszelkie standardy, nie tylko dotyczące wygody, ale również zdrowia, musimy mieć choćby niewielkie pojęcie, które pozwoli nam wybrać odpowiedni produkt. Fakt, można o poradę poprosić ekspedienta, jednak niestety nie można mieć pewności, że będziemy zadowoleni z jego propozycji. Jeśli zatem chcecie mieć pewność, że to, co mówi doradca jest prawdą, zanim wybierzecie się do sklepu, sami zapoznajcie się z tematem.

Piankowy, kieszeniowy, czy z lateksu

Materace piankowe to jedne z popularniejszych produktów dostępnych na rynku. Choć do niedawna uważane, za jedne mniej trwałych, obecnie tworzone w sposób, który zapewnia im nie tylko długowieczność, ale również idealne dopasowanie się do ciała użytkownika. Wszystko za sprawą specjalnej pianki wysokoelastycznej i termoregulacyjnej. Zarówno jedna, jak i druga doskonale podpierają kręgosłup podczas snu, a kiedy użytkownik wstanie wraca do dawnego kształtu.

Kolejnym, jaki można spotkać w sklepach z łóżkami jest materac kieszeniowy, który jest pochodną materaca sprężynowego. Czym różnią się te dwa egzemplarze? Otóż w pierwszym każda sprężyna umieszczona została w osobnej kieszeni, dzięki czemu jeszcze lepiej materac dopasowuje się do ciała. W materacu sprężynowym, wspomniane elementy połączone zostały za pomocą jednego zwoju drutu.

Wybierając materac, pamiętajcie również o odpowiednich rozmiarach. Dla jednej osoby wystarczy ten o wymiarach 90×200, dwie osoby powinny rozpocząć od wielkości 140×200.

About Stylista przez duże S